İşletmenizi kaydedin ve COVİD-19 genelgelerine uygun müşterileriniz sizi bulsun

Boş Sandalye

                                        RANDEVULARINIZI DÜZENLEYİN İNDİR GENEL ÖZELLİKLER KONTROLLÜ BİR SOSYAL HAYATI DAHA RAHAT YAŞAMAK İÇİN
Covid-19 salgınında genelgelere uygun BERBER, NOTER, CAFE vs.
istediğiniz özellikteki işletmeleri listeleyin ve randevu oluşuturun.

KONTROLLÜ BİR SOSYAL HAYATI DAHA RAHAT YAŞAMAK İÇİN Boş Sandalye uygulamasını Android ve Iphone için kullanılabilirsiniz .

NASIL ÇALIŞIR

İOS veya Google Play'den "BOŞ SANDALYE" uygulamasını indirin

İşletmeler için,
İşletmenizi (berber, noter,cafe vs.) kaydedin,
COVİDD-19 genelgelerine uygun adımları (sosyal mesafe, maske vs.) takip ederek işletmenizin özelliklerinizi doldurun,
Randevularınızı düzenleyin müşterilerinizi yönetin,
Aramalarda öne çıkın,

Bireysel Kullanıcılar için,
Gitmek istediğiniz işletme veya aradığınız (berber, noter,cafe,) listeleyin,
CORONAVİRÜS salgınında istediğiniz özellikteki işletmeleri listeleyin ve randevu oluşuturun,
Genelgere uygun ve yorumlara bakarak işletmenizi seçip daha iyi hijyenik işletmleri bulun.

Kayıt ol
Genelgelere uygun işletme bulun
Paylaşın
0 Bağlı Kişi
0 İndirme
0 Saat Çalışma

GENEL ÖZELLİKLER

RANDEVUNU BUL VE AYARLA

Kontrollü bir sosyal hayatı daha rahat yaşamak için, Covid-19 salgınında genelgelere uygun BERBER, NOTER, CAFE vs. istediğiniz özellikteki işletmeleri listeleyin ve randevu oluşuturun. Randevu saatinden önce bildirim ve notlarınızı işletme sahibi ile birlikte organize edebilirsiniz.

FİLYASYON ÇALIŞMASINA YARDIM

Hasta ile teması olanlar koruma ve kontrol önlemlerine dahil edilir. Filyason kapsamında, vakanın kaynağını bulmak ve belirlemek için çalışmalar yapılır. Hastayla teması olanlar da dahil koruma altına alınması önlemleri uygulanır. Veri tabanımız sayesinde geçmişe bakarak temas edilen kişiler tahmin edilebilir.

MASA VE SANDALYE ARALIKLARI

Masalar ve sandalyeler arası mesafe en az 1 metrede olacak şekilde (tercihen 2 metre) düzenleme yapılmalıdır. Temaslı takibinin kolay yapılabilmesi için; yemek saatleri gruplara göre belirlenmeli ve mümkün ise aynı kişilerin aynı masada yemek yemeleri sağlanmalıdır.

MASKE KULLANIMI

işletmede COVID-19 pozitif çıkması durumunda etrafındaki kişiler yakın temaslı kategorisinde değil, temaslı kategorisinde değerlendirilir. COVID-19 pozitif kişinin takip ve tedavisi sağlık kuruluşunca yönetilir, diğer çalışanlar maskesini takarak çalışmaya devam eder.

ATEŞ ÖLÇÜMÜ

Ateş daha çok 38,5 ve üzerindeki ateşler ama çok daha düşük 37,5-38 gibi vücut ısısının olduğu durumlarda söz konusu olabilir. Genellikle termal kamera ya da ölçerler 38 ve üzerindekileri algılayabiliyor. 37,5 ile 38 arasında da subfebril ateş dediğimiz bir durum söz konusu. Bunları, 38 ve üzeri dereceler olmadığında algılayamayabilir. Ayrıca her olguda da ateşin görülmesi söz konusu değil. Tabii toplu yerlere girildiği koşullarda termal kameralar, birden fazla kişinin ateşini ölçebiliyor ama evde kulaktan ölçen aletler ucu değiştirilerek kullanılabilir ya da dijital termometrelerle ölçüm yapılabilir

iŞLETMENİN MÜŞERİ SAYISI METREKAREYE 10'da 1'i KADARDIR

İşletme içindeki en fazla müşteri sayısı, depolar, idari bürolar ve benzerleri hariç müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın 10'da 1'i kadar olacak. Bir işletmenin hizmetine sunulan alan 100 metrekare ise aynı anda içeride en fazla 10 müşteri olması gerekecek. Tüm işletmeler, hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asarak ilan edecek. İşletme içinde belirlenen sayıda müşteri varsa içeriden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak. İşletmeler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacak.

Yorumlar

İndirmek için Tıklayın

Boş Sandalye uygulamasını Android ve Iphone için kullanılabilirsiniz .